Problemy ze słyszeniem mowy innych

Witam. Od kiedy pamiętam mam problem ze słyszeniem tego co ktoś do mnie mówi. Często muszę kilkakrotnie prosić o powtórzenie lub podejść bliżej, jeśli ktoś stoi w pewnej odległości. Badanie słuchu nie wykazało żadnych problemów. Co w takim razie może być powodem? Czy powodem mogą być problemy z koncentracją? Jak sobie mogę pomóc? Czy powinnam zrobić dodatkowe badania? Jeśli tak, to jakie? Dziękuję i pozdrawiam.

Tak, trzeba zrobić dodatkowe badania rozumienia mowy, audiometrię mowy oraz audiometrię obiektywną.. Zwykłe badanie audiometryczne to dźwięki proste, mowa zaś to dźwięki złożone. Każda Poradnia Audiologiczna powinna mieć aparaturę do audiometrii mowy i audiometrii obiektywnej, czyli takiej która bada Twój słuch bez Twojego udziału. Badania te dadzą odpowiedź na temat stanu Twoich ośrodków słuchowych w mózgu itd.