Prośba o analizę wyniku badania histopatologicznego błony przełyku 28-letniej osoby

Witam! Bardzo proszę o interpretację wyniku hispatologicznego błony śluzowej przełyku: " Wycinki błony śluzowej przełyku z przewlekłymi naciekami zapalnymi, pokryte normotypowym nabłonkiem paraepidermoidalnym". Czy są wskazania do leczenia takiego stanu i cyklicznej obserwacji? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, powyższy opis może być wynikiem choroby refluksowej. Proszę się zgłosić do lekarza zlecającego badanie, który włączy odpowiednie leczenie. Powyższy stan na pewno można monitorować za pomocą kolejnych gastroskopii co około 12 miesięcy. Pozdrawiam.