Prośba o interpretację USG kolana

byłam na usg kolana proszę o interpretacje tego wyniku.Struktury stawu kolanowego prawidłowe, szpara stawu w normie szerokości, symetryczna;drobne osteofity na krawędziach pow, stawowych.Więzadło m czworogłowego uda, właściwe rzepki, poboczne piszczelowe, prawidłowe.Dyskretne pogrubienia pasma b-piszczelowego na wys nadkłykcia bocznego może odpowiadać przebytemu urazowi I st;odcinkowo niejednorodna echogeniczność przyczepu udowego ww pobocznego strzałkowego-wyraz przebytego urazu. Ślad płynu

Witam,
Wynik USG należy zawsze korelować z objawami. Opis sugeruje przebyty uraz oraz początkowe zmiany zwyrodnieniowe. Nie mówi za to o strukturach wewnątrzstawowych jak więzadła krzyżowe czy łąkotki. Myślę, iż wymaga Pani badania ortopedycznego i w oparciu o badanie lekarskie oraz wynik USG zaproponowanie dalszego leczenia.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia