Prośba o interpretację wyników badań u 4-letniego dziecka

Witam, proszę o interpretację wyników badań, dziecko 4 lata, w przeszłości neutropenia. Obecnie: segmenty 53,8%, eozynofile 0,9%, monocyty 6,6%, limfocyty 38,7%, leukocyty - ziarnistośc neutrocytow średniogruba, erytrocyty i płytki krwi prawidłowe, nieznacznie podwyższony wynik - krwinki białe 15,99 ( norma 15,5), liczba monocytów - 1,6 ( norma do 1,0), liczba niedojrzałych granulocytów 0,004 (norma 0,03). Czy dobrze rozumiem, że wyniki są dobre? Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! U dziecka w tym wieku w rozmazie powinny przeważać limfocyty. Zwiększony odsetek segmentów wraz ze zwiększeniem całkowitej ilości krwinek białych najczęściej jest wynikiem infekcji o etiologii bakteryjnej.