Prośba o interpretację wyniku RTG 70-letniej kobiety

Proszę o interpretację wyniku RTG 70 - letniej kobiety. Lewa kopuła przepony zwiotczała, wyżej ustawiona, podparta przez bańkę żołądka i zgięcie śledzionowe okrężnicy. Pola płucne pasmami zwłóknień o nieco wzmożonym rysunku naczyniowym. Pasmo niedodmy płytkowej nadprzeponowo w płucu lewym. Serce w normie Aorta wydłużona szersza.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne bezpośrednie badanie aby moc coś więcej powiedziecoraz łącznie zinterpretować wynik powyższego badania. Po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze badanie.