Proszę o interpretację wyniku MR kręgosłupa Th - Co on oznacza? Co z tym robić?

Mam 37 lat. Badaniem objęto odcinek C2-L3 kręgosłupa. Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej. Zachowanie fizjologicznej kifozy piersiowej. Trzony kręgów o prawidłowej wysokości, z drobnymi zaostrzeniami kostnymi na krawędziach: na poziomie C5-C6 zaostrzenia kostne skierowane dokanałowo znacznie redukują przednią przestrzeń płynową worka oponowego. Obniżenie wysokości tarczy międzykręgowej C5-C6. Obniżenie wysokości i intensywności sygnału w obrazach T2-zależnych tarczy m-kręgowej Th7-Th8 - zmiany degeneracyjne. Na poziomach C5-C6, L1-L2 widoczne dokanałowe uwypuklenia tarcz m-kręgowych z redukcją przedniej przestrzeni płynowej worka oponowego. Na poziomach C5-C6 w obrębie rdzenia kręgowego widoczne jest ognisko o wymiarach ok. 10x4mm, hiperintensywne w obrazach T2-zależnych (brak przekrojów poprzecznych na tym poziomie), ulegające wzmocnieniu po dożylnym podaniu paramagnetyku - aktywne zmiany mielopatyczne spowodowane uciskiem przez osteofity? świeże ognisko demielinizacji? inne? Na poziomie Th4-Th5 w obrębie rdzenia kręgowego po stroni prawej widoczna jest podłuża strefa o dł. ok. 28mm hiperintensywna w obrazach T2-zależnych mogąca odpowiadać ognisku demielinizacji. Tkanki miękkie okołokręgosłupowe w badanym odcinku kręgosłupa bez uchwytnych zmian patologicznych.

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj swoje wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl