Pryszcze ropne w różnych miejscach ciała

Witam.Mam mały problem.Co chwila w różnych miejscach pojawiają mi się takie duże "kulki" z ropą w środku.Po wyciśnięciu pojawia się ropa (jakiś płyn) z krwią.Te kulki są widoczne, dość duże i bolą. Po jakimś czasie znikają,potem pojawiają się znowu.Najczęściej pojawiają się na wew.stronie ud, przy wejściu do pochwy, i pod pachą.Nie byłam z tym u lekarza,ze względu na to,że jak już idę,to zazwyczaj już znika albo jest ledwo widoczne.Czy jest jakiś domowy sposób aby się tego pozbyć?

Lek. Marta Gryszkiewicz

To najprawdopodobniej tzw. potniki lub otarcia. Regularna, częsta higiena okolic intymnych oraz zastosowanie antyperspirantu w tym miejscu (w czasie, gdy skóra jest zagojona) powinno pomóc. Wskazana konsultacja dermatologiczna.