Przedłużające się plamienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Przez pół roku brałam tabletki Vibin Mini. Przy pierwszym opakowaniu mój okres wraz z plamieniami trwał 16 dni. Musiałam odstawić tabletki na miesiąc. Gdy po tym czasie dostałam okres, rozpoczęłam kolejne opakowanie. Przez 5 dni miałam normalne krwawienie, potem już (dzisiaj jest 12 dzień) plamienie, brązowe upławy. Czy to normalne, by tak długo to trwało? Czy mam powody do niepokoju? Jak długo mogą trwać takie krwawienia?

Piotr Pilarski

To jest zdecydowanie zbyt długie krwawienie. Sugeruję wizytę u ginekologa. Możliwe, że konieczna będzie zmiana tych tabletek na inne.

Pozdrawiam.