Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przełyk zarumieniony, acantotyczny, wpust na wprost i w inwersji nieszczelny

Dzień dobry. Bardzo proszę o interpretację mojej gastroskopii. przełyk zarumieniony, acantotyczny, wpust na wprost i w inwersji nieszczelny, Błona śluzowa dna o wyglądzie prawidłowym, w obrębie trzonu i antrum niejednolicie intensywnie, plamiście zarumieniona, rozpulchniona o wzmożonym poletkowaniu, z licznymi aftami w antrum. Odźwiernik sprawny. W opuszce dwunastnicy blona sluzowa o cechach nasilonego zapalenia a na tle bardzo liczne afty. Cz. pozaopuszkowa prawidłowa. Test na CLO...-negatywny.
KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu

Wskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Jan ZajÄc
31 poziom zaufania

Witam. Akantoza to pogrubienie warstwy kolczystej nabłonka występującego w przełyku, mogące sugerować stan przednowotworowy. Reszta tekstu opisuje rozległy stan zapalny błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Test ureazowy na obecność bakterii Helicobacter pylori (najczęstszej przyczyny stanu zapalnego żołądka) nie wykazał obecności tej bakterii. Powinna Pani zgłosić się z tym wynikiem do lekarza a także powtórzyć gastroskopię - tym razem z pobraniem wycinków ze zmian i z badaniem histopatologicznym.

0
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Podany wynik badania wskazuje na stanz zapalny błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Występuje także przepuklina roztworu przełykowego. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy