Przełyk zarumieniony, acantotyczny, wpust na wprost i w inwersji nieszczelny

Dzień dobry. Bardzo proszę o interpretację mojej gastroskopii. przełyk zarumieniony, acantotyczny, wpust na wprost i w inwersji nieszczelny, Błona śluzowa dna o wyglądzie prawidłowym, w obrębie trzonu i antrum niejednolicie intensywnie, plamiście zarumieniona, rozpulchniona o wzmożonym poletkowaniu, z licznymi aftami w antrum. Odźwiernik sprawny. W opuszce dwunastnicy blona sluzowa o cechach nasilonego zapalenia a na tle bardzo liczne afty. Cz. pozaopuszkowa prawidłowa. Test na CLO...-negatywny.

Jan ZajÄc

Witam. Akantoza to pogrubienie warstwy kolczystej nabłonka występującego w przełyku, mogące sugerować stan przednowotworowy. Reszta tekstu opisuje rozległy stan zapalny błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Test ureazowy na obecność bakterii Helicobacter pylori (najczęstszej przyczyny stanu zapalnego żołądka) nie wykazał obecności tej bakterii. Powinna Pani zgłosić się z tym wynikiem do lekarza a także powtórzyć gastroskopię - tym razem z pobraniem wycinków ze zmian i z badaniem histopatologicznym.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik badania wskazuje na stanz zapalny błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Występuje także przepuklina roztworu przełykowego. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.