Przetłumaczenie wyników badania histopatologicznego

Proszę o przetłumaczenie wyników badania histopatologicznego: * guz jelita - Adenocarcinoma G-3 mucosae intestini crassi cum infiltratio parietis et telae adiposae partim exulcerans (obraz mikroskopowy o cechach guza neuroendokrynnego) pT3N1-2, wg Astlera C2, wg Jassa 4 * margines radialny - Microfoci adenocarcinoma * granica cięcia chir. jelita od strony guza: - Sine signis neoplasmaticae * granica cięcia chir. jelita - przeciwległa: - Sine signis neoplasmaticae * węzły chłonne - 12/13 Adenocarcinoma metastaticum * płyn - Cellulae carcinomatosae. Proliferatio cellulae mesothelialis.

guz jelita - Adenocarcinoma G-3 mucosae intestini crassi cum infiltratio parietis et telae adiposae partim exulcerans (obraz mikroskopowy o cechach guza neuroendokrynnego) - oznacza, że guz w jelicie jest Gruczolakorakiem (G-3 czyli o 3 stopniu zaawansowania histopatologicznego w skali 3-stopniowej) śluzówki jelita grubego z naciekaniem ściany i tkanki tłuszczowej częściowo wrzodziejący (obraz w badaniu pod mikroskopem świadczy, że prawdopodobnie guz ma cechy guza hormonalnie czynnego) pT3N1-2 - w skali TNM oznacza guz, który nacieka przez warstwę mięśniową do warstwy podsurowicówkowej lub do niepokrytych otrzewną tkanek okołookrężniczych bądź okołoodbytniczych oraz że przerzuty nowotworu występują w 4 i więcej regionalnych węzłach chłonnych wg Astlera C2, wg Jassa 4 - oznacza, że rak nacieka całą ścianę jelita i zajmuje węzły chłonne margines radialny - Microfoci adenocarcinoma - margines w zakresie promieniowego cięcia zawiera mikroogniska gruczolakoraka granica cięcia chirurgicznego jelita od strony guza: - Sine signis neoplasmaticae - oznacza od strony guza w cięciu chirurgicznym brak cech naciekania nowotworu granica cięcia chirurgicznego jelita - przeciwległa: - Sine signis neoplasmaticae - oznacza od strony jelita po drugiej stronie w cięciu chirurgicznym brak cech naciekania nowotworu węzły chłonne - 12/13 Adenocarcinoma metastaticum - oznacza, że na 13 zbadanych węzłów chłonnych 12 węzłów jest z przerzutami raka płyn - Cellulae carcinomatosae. Proliferatio cellulae mesothelialis - oznacza, że w płynie z jamy otrzewnowej zawarte są komórki rakowe oraz komórki nadmiernie rozwijającego się międzybłonka