Przewlekła białaczka i chore płuca a operacja usunięcia żeber

Moja mama ma bardzo chore płuca. Ma też białaczkę przewlekła przez co nie kwalifikuje się do przeszczepu. Płuca się ciągle zapadają i ma ciągle dren. Lekarze stwierdzili ze już tyle razy płuca się zapadały (jakieś 5 razy?) Ze trzeba usunąć jej wszystkie żebra. Wtedy klatka sie zapadnie i jakoś będzie trzymać te płuca. Chciałabym się zapytać jak ona będzie potem funkcjonować. Jak wygląda taki zabieg i o co dokładnie chodzi z tym ze klatka będzie trzymać płuca. W Internecie nie mogę nic znalezc.

Witam , sam nie bardzo rozumiem o co chodzi!!! DLACZEGO "PŁUCA CIĄGLE SIĘ ZAPADAJĄ???" Jak tłumaczą lekarze prowadzący sens usunięcia żeber?! PROSZĘ BBB.SZCZEGÓŁOWO OMÓWIĆ TE SPRAWY Z PRZYSZŁYMI OPERATORAMI!!! z.żurawski