Przewlekły ból gardła od miesiąca

Dzień dobry, Chciałabym prosić o poradę, od jakiegoś czasu (1 miesiąc) boli mnie gardło, z przerwami góra kilkudniowymi. Najczęściej jedna strona. Nie mam żadnej alergii, ani innych problemów ze zdrowiem. Rzadko łapałam przeziębienia. Gorączki nie mam (37,0-37,5 stopni). Czym można samemu leczyć ból gardła? Czy powinien on przejść sam?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecam jednak wizytę u lekarza rodzinnego celem badania i ustalenia zaleceń. Pozdrawiam