Punkcja torbieli nerki - czy od razu można normalnie funkcjonować?

Witam, jestem tuż po punkcji torbieli prostej nerki (13.04.2011). Idą święta, kupę pracy i to trochę cięższej niż zwykle. Czy ten zabieg wyklucza podnoszenie ciężarów, noszenie zakupów, cięższe prace porządkowe? Czy może lepiej się oszczędzać, chociaż sam zabieg wydaje się zupełnie nieinwazyjny. I co z piciem płynów (woda, herbata, soki) - zawsze piłam dużo ok. 2-2,5l dziennie - czy nadal mogę pić takie ilości? I czy mogę napić się piwa, które nie ukrywam bardzo lubię.
ponad rok temu

Witam serdecznie!
Punkcja przezskórna nerki jest zabiegiem prostym i bezpiecznym. Należy jednak pamiętać, że mimo wszystko jest to zabieg a nerka jest narządem miąższowym, bardzo unaczynionym. Z tego też powodu wskazane jest odczekanie kilku dni przed podjęciem większego wysiłku, by nie doprowadzić do zebrania krwi i wytworzenia krwiaka.

Po zabiegu nie ma przeciwwskazań do prowadzenia normalnego życia. Noszenie zakupów, mycie okien radziłabym jednak zostawić pozostałym członkom rodziny.

Zabieg nie ma wpływu na Pani przyzwyczajenia żywieniowe. Może Pani przyjmować stałą ilość płynów, a także napić się alkoholu w małych ilościach.

Pozdrawiam