Pytanie odnośnie alergii na kocią sierść

Witam, mam pytanie odnośnie alergii na kocią sierść. Bardzo chciałabym mieć w domu kota, jednak jestem uczulona. Mam bardzo duzo alergii między innymi także na kurz, niektóre warzywa i pyłki także tabletki i tak muszę brać i tu pojawia się moje pytanie: czy jeśli posiadanie kota nie jest uciązliwe dla mnie pod kątem samopoczucia gdyż działa ciągle tabletka ma to jakiś negatywny wpływ na moje zdrowie? Słyszałam że można nabawić się astmy, czy to prawda?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jest Pani uczulona na sierść kotów, to niestety powinna Pani zrezygnować z posiadania kota.