Refluks żoładkowo-przełykowy i katar

Witam, moj syn 10 lat ma zdiagnozowany refluks. Glownym objawem jest teraz katar, wczesniej mial ucisk w klatce czeste infekcje. Katar nie pozwala mu zyc. zmienilismy diete, nawet kiedy kladzie sie spac glodny katar ma wieczorem i rano, chrapie. Objawy nasilily sie we wrzesniu. Zażywał Gasec 3 tyg, Zulbex20 i 40, teraz bierze emanera 20 plus prokit 1xrano i pol ranigastu na noc. Dalej to samo. Strasznie sie meczy wieczory to koszmar w rodzinie placze, nie moze oddychac nosem. Co robic?

Aleksander Ropielewski

Przy braku skuteczności leczenia zachowawczego należy rozważyć leczenie zabiegowe.