Refundacja leczenia białaczki – jak uzyskać?

Dzień dobry, mam pewien problem i ze względu na to, że nie wiem za bardzo do kogo się z tym zwrócić, a znalazłam e-maila do Państwa, pomyślałam, że może uda mi się dowiedzieć paru rzeczy. Na początku może przedstawię moją sytuację, by mogli Państwo lepiej mi pomóc. Około tydzień temu dowiedziałam się, że mój dobry kolega zachorował na bialaczkę, jest to początkowe stadium, więc szanse na wyleczenie są dużo większe (czy początkowe stadium białaczki może się jeszcze cofnąć, czy już nie?). Pomimo tego, że chciałby się leczyć, nie stać go na to, nie ma zbyt dużego wsparcia finansowego ze strony rodziny czy przyjaciół, a ja też nie za bardzo mogę mu pomóc finansowo, kolega pytał już w NFZ, ale jest tak dużo chętnych, że jak na razie nie ma szans na refundację leczenia. Bardzo chciałabym mu pomóc wyjść z tej choroby, ale nie wiem jak, bo wszystko zależy od funduszy. Bardzo prosiłabym o odpowiedź, gdzie szukać pomocy, czy są jakieś fundacje, gdzie szukać pomocy finansowej, by pokryć całość lub chociaż połowę leczenia? Chciałabym jeszcze wiedzieć, ile kosztuje takie leczenie i jak długo trwa, bo pomimo tego, że czytałam dużo już o tej chorobie w Internecie, wciąż uważam, że to wszystko to zbyt mało. Dodam jeszcze, że kolega ma 34 lata i jest z Rzeszowa. Mam nadzieję, że chociaż po części uzyskam odpowiedź na moje pytanie, gdzie zwrócić się o pomoc finansową w leczeniu, czy może jednak da radę, by NFZ szybciej znalazł fundusze na refundację leczenia... Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje, z góry dziękuję za każdą informację na ten temat i z niecierpliwością czekam na odpowiedź od Państwa, dziękuję, Justyna
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Rodzajów białaczek jest bardzo wiele. Szkoda, że nie napisała Pani na jaki rodzaj białaczki choruje Pani znajomy.

Chory z podejrzeniem białaczki jest zazwyczaj kierowany do specjalistycznego oddziału, gdzie otrzymuje leczenie, bądź oczekuje na przeszczep szpiku, a procedury te są refundowane przez NFZ i pacjent nie musi nic dopłacać.

Proszę zatem o informację, jaki rodzaj terapii miała Pani na myśli.

Pozdrawiam serdecznie