Rozdrażnienie, sucha skóra a poziom TSH

Witam, mam 32 lata, ważę 53kg. Moje wyniki badań TSH to 2,734 ulU/ml przy normie 0,358 - 3,740 zaś FT3 to 3,81 pg/ml przy normie 2,20 - 4,20 a moje FT4 to 1,61 ng/ml przy normie 0,89 - 1,76 Niby wyniki są w normach ogólnoprzyjętych, ale czy ze względu na mój młody wiek i fakt bycia kobietą TSH powinno być niższe. Czy powinnam to leczyc? Dodam, że co miesiąc się przeziębiam, wypadają mi włosy, mam suchą skórę, jestem rozdrażniona. dziękuję za pomoc.

Aleksander Ropielewski

Wyniki w normie i nie ma konieczności stosowania leczenia hormonalnego. Odnośnie dolegliwości opisanych przez Panią mogą one wynikać chociażby z anemii lub niedoborów żywieniowych.