Rozpoczęcie współżycia po 12 latach abstynencji seksualnej

Witam ,,hestem juz 12 lat sama po stracie męza i mam wspaniałego męzczyznę ale ze wzgledu ze nie współzyłam az tak długo niewiem jak mam się zachowac czy wogóle jeszcze jakies instyki miłosne sa we mnie i boje sie tego wspólsycia ,, czy mam powiedziec cała prawde mojemu chłopakowi aby nie był zrazony moim bólem po takim długim nie współzyciu --jak mam postapic prosze o rade BOZENA

Dzień dobry.

Nie ma żadnego powodu, by nie rozmawiać z partnerem o swoich rozterkach i lękach związanych z podjęciem współżycia. Szczere rozmowy (nie tylko o tematyce erotycznej) wzmagają tylko wzajemną bliskość i poczucie zrozumienia.

Pozdrawiam.

Witam, Kobieta w Pani wieku ze względu na naturalne zmiany hormonalne i ich konsekwencj,e może doświadczać różnych dolegliwości/trudności podczas współżycia seksualnego. Proszę udać się do lekarza seksuologa lub chociaż ginekologa, który zapisze Pani odpowiednie preparaty wspomagające. Może taż Pani bez recepty kupić w aptece np żel nawilżający Feminum do stosowania dopochwowego przed stosunkiem. Może też Pani, aby oswoić się na nowo ze swoim ciałem i seksualnością, najpierw sama sprawdzić działanie zapisanych czy zakupionych preparatów podczas masturbacji. Po fazie przygotowań zachęcam do szczerej rozmowy z partnerem, skoro jest on "wspaniałym mężczyzną" na pewno stanie na wysokości zadania i wspólnie pokonacie ewentualnie pojawiające się trudności. Pozdrawiam