RTG płuc, choroba Hashimoto i powiększone węzły

Witam W CT niskodawkowym podopłucnowo w 1seg. płuca zagęszczenie 5x4 mm i przy tchawicy węzeł chłonny 14x11mm przy tchawicy. Po 10 dniach Rtg płuc: pola pł. bez zmian ogniskowych, wnęki nieżytowe. OB 9, CRP 0,93 leukocyty 10,01 EDW-SD 47,3. Choruję na chorobę haszimoto i w USG tarczycy w odstępie 1,5 roku powiększone węzły to po lewej to po prawej stronie przy tchawicy, do tyłu lub bocznie od naczyń szyjnych w tarczycy raz hipo, raz izoechogeniczny obszar 4-5 6,5x4x7mm. Jak to wszystko "sleić"?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wydaje się, że zmiany w płucach nie mają związku z chorobą tarczycy. W celu weryfikacji i określenia dokładnie zmian w wynikach tomografii komputerowej proszę o kontakt z lekarzem zlecającym badanie. Natomiast zmiany tarczycy to prawdopodobnie zmiany guzkowate w przebiegu choroby Hashimoto oraz powiększenia węzłów chłonnych, które mogą występować przy tej chorobie. Pozdrawiam