Ryzyko ciąży po przeniesieniu palcem preejakulatu na wargi sromowe

Czy jest ryzyko ciąży poprzez przeniesienie palcem preejakulatu na wargę sromowa w okolicy łechtaczki. Czy preejakulat wraz z plemikami może przedostać sie na palec przez majtki? Jaka jest żywotność preejakulatu w kontakcie ze skórą i powietrzem (jakie są szanse na zajscie w ciąże w wymienionej wyżej sytuacji)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji istnieje niewielkie ryzyko ciąży. W razie wątpliwości proszę wykonać test po 14 dniach od potencjalnie ryzykownego zdarzenia,