Ryzyko ciąży przy przyjmowaniu tabletek wywołujących miesiączkę

Dzień dobry. Mam poważny problem. Byłam w 3- tygodniu ciąży, ale na początku kwietnia poroniłam. Później dostałam zapalenia macicy i brałam różne leki. Teraz powinnam dostać 15 maja okresu i nadal go nie mam. Lekarz przepisał mi lek hormonalny na wywołanie okresu i zaczęłam od dzisiaj brać, czy to pomoże? A i 9 maja uprawiałam stosunek z chłopakiem, ale zabezpieczeniem, ale boję się, że zaszłam w ciążę, bo często oddaje mocz, boli mnie brzuch i piersi. Robiłam wczoraj test i wyszedł negatywny. Czy mam powtórzyć test i czy mogę być w ciąży? Proszę o radę, bo nie wiem co mam robić.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
W przypadku przypadku braku miesiączki stosuje się leczenie hormonalne - Pani lekarz postępuje zgodnie ze standardami. Jeśli stosowała Pani zabezpieczenie, np. w formie prezerwatywy, to ryzyko ciąży nie jest duże. Test ciążowy wykonany w dniu spodziewanej miesiączki albo po tym terminie zazwyczaj jest miarodajny, jednak warto wykonać test powtórnie za około tydzień. Pobolewania brzucha i piersi mogą oznaczać zbliżający się okres, a niekoniecznie ciążę.
Pozdrawiam!