Brak miesiączki po 2 latach przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, przez prawie 2 lata brałam tabletki antykoncepcyjne. Przed tabletkami okres był nieregularny. Ostatnią miesiączkę miałam 27 kwietnia i już dalej nie brałam tabletek antykoncepcyjnych. 13 i 15 maja partner skończył we mnie. Zrobiłam test 30 maja i 10 czerwca i oba testy wyszły negatywnie. Czy mimo tego, mogłabym być w ciąży? Czym jest spowodowany brak miesiączki?? Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Negatywne wyniki testów z dużym prawdopodobieństwem wykluczają ciążę. Brak miesiączki może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Wskazana jest wizyta u ginekologa.