Ryzyko przybrania na wadze po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej?

Witam ;) Mam 21 lat i od dwóch lat zażywam tabletki antykoncepcyjne Vibin po roku zmieniono mi na VIbin mini. Na początku ważyłam 49 kg a teraz 56. Proszę mi powiedzieć,czy jeśli przestane brać tabletki przytyje znacznie więcej? jak tego uniknąć? pozdrawiam

Odpowiednio dobrane preparaty hormonalne nie powinny powodować wahań wagi, zarówno przy rozpoczęciu ich brania, jak i przy odstawieniu. Proszę skonsultować tę sprawę z lekarzem.