Ryzyko zapłodnienia przez palcówkę po umyciu rąk

Wczoraj kochałem się z dziewczyną, robiliśmy to bez prezerwatywy. Były to dni niepłodne. Po osiągnięciu orgazmu poszedłem umyć mojego członka oraz ręce w zimnej wodzie, a następnie wytarłem w majtki. Czynność trwała kilka sekund. Po chwili dalej kochaliśmy się nie stosując prezerwatywy. Po jakiś 15 minutach miałem znowu orgazm, lecz nie doszedłem w niej tylko odpowiednio wcześniej wyjąłem go. Po jakiś 45 min zacząłem dziewczynie robić palcówkę. Mam pytanie, czy śladowe ilości plemników, które zostały po przemyciu zimną wodą członka i rąk mogły spowodować zapłodnienie i jaka jest szansa?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z definicji, w niepłodne dni cyklu nie jest możliwe zapłodnienie, nawet jeśli dojdzie do ejakulacji w pochwie. Jeśli więc Pana partnerka dobrze obserwuje swoje cykle i jest w stanie rzeczywiście stwierdzić, że nie była płodna w czasie, kiedy doszło do stosunków, to nie mają Państwo zupełnie powodu do denerwowania się możliwością nieplanowanej ciąży. Jeżeli zaś Pana dziewczyna nie jest pewna co do obserwacji cyklu i współżycie miało miejsce w okresie okołoowulacyjnym, to istnieje pewna, bardzo niewielka szansa na zapłodnienie w wyniku stosunku przerywanego. W takim układzie w okresie spodziewanej miesiączki należy wykonać test ciążowy, jeśli krwawienie nie pojawi się.

Pozdrawiam serdecznie!