Samoistna odma z drenażem a histocytoza

Witam mam 43 lata,stwierdzon u mnie histocytoza x;pierwsze objawy w lipcu 2016- dostałam samoistnej odmy z drenażem,później miałam wykonaną minitorakotomia od lipca przytyłam 6 kg i bardzo chciałabym to zrzucić tylko jak?(mam mało ruchu) posiłki moje są skromne ale to nic nie pomaga chciałabym ćwiczyć ale ze względu na moje samopoczucie nie mogę ponieważ mój organizm nie toleruje wysiłku odczuwam bardzo duże zmęczenie nawet po szybkim marszu,nie przyjmuj leków,jak nic nie robię czuję się dobrze

Szanowna Pani
Najlepiej gdyby wybrała się Pani do dietetyka w okolicy i z nim wspólnie przeanalizowała obecny model odżywiania. „Skromne posiłki” jest pojęciem bardzo względnym, bo mogą to być bardzo małe porcje ale np. wysokokaloryczne. Wprowadzenie prostych zmian w żywieniu może przynieść zadowalające rezultaty. Niech Pani nie rezygnuje ze spacerów ( przy ograniczonych możliwościach ruchowych mogą być dodatkowym bodźcem w redukcji tkanki tłuszczowej).