Schudnąć w wakacje

Mam 16 lat, 158cm wzrostu i ważę 55kg! Chciałabym przez wakacje zgubić 7kg, a szczególnie zależy mi na zgubieniu centymetrów z ud :(:(. Czy jest to możliwe jeżeli będę codziennie skakać na skakance 2 razy po 30 min? Jaką stosować do tego dietę?
16 LAT ponad rok temu

Witam,

  Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdzie Pani pod adresem:
  http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Zalecam unikanie spożywania potraw smażonych, tłustych, alkoholu.
Konieczna będzie rezygnacja z żywności typu fast-food, słodyczy, cukru.
Zamiast kolorowych napojów gazowanych polecam picie wody niegazowanej, herbaty zielonej, czerwonej, czarnej.
Soki owocowe dobrze jest rozcieńczać wodą.
Korzystne będzie zrezygnowanie ze słodzenia herbaty.
Zupy nie powinny być zabielane.
Należy zrezygnować z tłustych sosów.

Ponieważ mamy sezon wakacyjny, warto wykorzystać obfitość dostępnych warzyw i owoców. Dobrym pomysłem mogą być sałatki i surówki (można do nich dodać np. łyżkę oleju). Kalorycznym dodatkiem będzie majonez, stąd nie polecam jego dodawania.

W ramach przekąsek można jeść sałatki owocowe z dodatkiem jogurtu naturalnego, musy owocowe, czy koktajle na bazie odtłuszczonego mleka/kefiru/maślanki i owoców.

Proszę wykorzystać ten czas na większą aktywność fizyczną.
Cel, który Pani przybliżyła jest możliwy do osiągnięcia.
Żeby zgubić kilka centymetrów w udach może Pani:

  • skakać na skakance
  • uprawiać jogging
  • jeździć na rowerze
  • wykonywać ćwiczenia takie jak: przysiady, wypady, odwodzenie kończyn dolnych, "rowerek"
  • zapisać się na zajęcia w fitness klubie -polecam zajęcia: energy kick, step, fat burner, ABF. Na siłowni można też korzystać ze specjalistycznych przyrządów: orbitrek'a, czy bieżni.

Pozdrawiam i trzymam za Panią kciuki!