Seks i antykoncepcja dla 18-latków

Witam mam 18lat Mam kilka pytan Pierwsze. Czy moj penis ma prawidlowe wymiary 14 cm we wzwodzie i 14,5cm w obwodzie i czy mpge takim penisem zaspokoic dziewczyne Drugie jak sie masturbowalem w prezerwatywie to ona sie rozwijala czy tak bedzie tez podczas stosunku Czy musze znalezc prezerwatywy na. wymiar? Trzecie czy sex z przyjaciolka jest odpowiedni i czy sex w tym wieku jest odpowiedni? Czwarte czy masturbacja pomniejsza penisa ? Piate jakie prezerwatywy sa najlepsze?

Dzień dobry!

1. Tak, jest to normalny rozmiar członka dorosłego mężczyzny. Satysfakcja seksualna (ani kobiety ani mężczyzny) nie jest jednak zdeterminowana przez rozmiar członka i zależy od wielu innych czynników (m.in. stopień podniecenia, wzajemna fascynacja i pożądanie, znajomość i chęć realizacji wzajemnych potrzeb, wspólne doświadczenie i zgranie partnerów itp).
2. Nie, prawidłowo dobrana i założona prezerwatywa pozostaje na członku. Naturalne nawilżenie pochwy, które pojawia się podczas stosunku sprawia, że nie powinna się ona przemieszczać.
Rozmiar Pana członka jest przeciętny (nieco większy od średniej) i nie wymaga wyboru prezerwatywy o szczególnych wymiarach.
3. Przeciętny wiek pierwszego stosunku w Polsce to statystycznie 18-19 rok życia. Nie istnieje żaden uniwersalny "idealny" wiek na rozpoczęcie współżycia. Ważna jest indywidualna gotowość, dojrzałość i świadomość swojej decyzji obojga partnerów.
4. Nie.
5. Prezerwatywa powinna być kupiona we wiarygodnym miejscu (np. apteka) i odpowiednio przechowywana. Poza tym wybór konkretnej firmy jest kwestią indywidualnych preferencji i opinii.

Pozdrawiam!