Silny ból głowy, uczucie pękającej czaszki i łzawienie oka podczas lądowania samolotu

Wczoraj podczas schodzenia do lądowania samolotu miałem straszny ból głowy. A dokładnie przedniej strony tj. Zatoki. Uczucie pekajacej czaszki- dosłownie. Łzy z lewego oka. Myślałem ze " życie skończę". Przydarzyło mi sie to drugi raz w życiu. Za trzy tygodnie następny lot- a wraz z tym obawa. Co robić? Dziękuje.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Podczas lądowania samolotu dochodzi do zmiany ciśnień, co osoby które mają chore zatoki, mogą odczuwać bardziej niż inni pasażerowie. Na ból głowy i uszu najlepiej jest popijać wodę małymi łykami podczas startu i lądowania.