Silny ból pleców po chorobie Scheuermanna

od 4 miesięcy mam silne bóle pleców zostalam skierowana do neurologa i tak juz jestem 4 miesiąc na lekach które na mnie nie działają dzisiaj byłam u lekarza z wynikami tomografi gdzie stwierdzono że jestem po chorobie scheuermanna kiedy zapytałam lekarza czy to może być po tej chorobie stwierdziła że nie ale wcześniej czytałam o tej chorobie i objawy sie zgadzają do tego co ja przechodzę proszę o pomoc ból jest nie do wytrzymania wymiotuje z tego bólu jaki lekarz jest w stanie mi pomóc dziekuje
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sam ból nie upoważnia do rozpoznania tej choroby. Ważne są m.in. zmiany kostne i deformacje. Na objawy radiologiczne choroby Scheuermanna składają się: nieregularne końce górnej i dolnej płytki trzonu, zwężone tarcze międzykręgowe, niefizjologiczne kąty krzywizn kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej (na RTG bocznych). Polecam aby udała się Pani do ortopedy. Proszę pamiętać, że w tej chorobie bardzo ważna jest odpowiednia rehabilitacja i ochrona miejsc ( kości) narażonych na deformację w związku z chorobą.