Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silny ból pleców po chorobie Scheuermanna

od 4 miesięcy mam silne bóle pleców zostalam skierowana do neurologa i tak juz jestem 4 miesiąc na lekach które na mnie nie działają dzisiaj byłam u lekarza z wynikami tomografi gdzie stwierdzono że jestem po chorobie scheuermanna kiedy zapytałam lekarza czy to może być po tej chorobie stwierdziła że nie ale wcześniej czytałam o tej chorobie i objawy sie zgadzają do tego co ja przechodzę proszę o pomoc ból jest nie do wytrzymania wymiotuje z tego bólu jaki lekarz jest w stanie mi pomóc dziekuje
KOBIETA ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Sam ból nie upoważnia do rozpoznania tej choroby. Ważne są m.in. zmiany kostne i deformacje. Na objawy radiologiczne choroby Scheuermanna składają się: nieregularne końce górnej i dolnej płytki trzonu, zwężone tarcze międzykręgowe, niefizjologiczne kąty krzywizn kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej (na RTG bocznych). Polecam aby udała się Pani do ortopedy. Proszę pamiętać, że w tej chorobie bardzo ważna jest odpowiednia rehabilitacja i ochrona miejsc ( kości) narażonych na deformację w związku z chorobą.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy