Sinienie paznokci u stóp

Odkąd zaczęłam chodzić w góry, szczególnie zimą, zaczęłam mieć problemy z paznokciami u stóp (duże palce). Sinieją a później odchodzą od skóry. Byłam u dermatologa, badałam i żadnego grzyba nie mam. Sytuacja się powtarza co roku. Mój lekarz powiedział mi, że to prawdopodobnie przegrzanie. Nie wiem co mogę zrobić żeby temu zapobiec? Przychodzi lato a moje stopy wyglądają okropnie a i nie najlepiej mi się chodzi. Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam i dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji konieczne jest zadbanie od odpowiednie skarpety i obuwie. Ważne aby dobrze czuła się w nich stopa.