Skąpa miesiączka u 22-latki

Witam. Mam 22 lata. Moje miesiączki trwają zazwyczaj 7 dni, a cały cykl 33. Ostania miesiączka była dosyć skąpa, ale trwała tyle co zazwyczaj. Teraz dostałam okres w 17 dniu cyklu. Co może być tego powodem? Moje miesiączki często są nieregularne. Od dwóch miesięcy jem więcej alby przytyć, a także zaczęłam chodzić na siłownie. Czy to mogło mieć jakiś wpływ?

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie. Krwawienia między miesiączkami może mieć wiele przyczyn i konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.