Skolioza, choroba Recklinghausena, fakomatoza i padaczka a przyszła praca

dzień dobry mam skolioze gdzie lekarz rodzinny przypuszcza że bede musiała mieć gorset,dodatkowo mam chorobe Recklinghausena,fakomatoze z objawami padaczki.Mam 20 lat,studiuję.Chciałabym sie zapytać jakie prace w przyszłości mogłabym wykonywać a jakie nie.pozdrawiam
20 LAT ponad rok temu

Witam! To jakie prace będzie Pani mogła wykonywać w przyszłości będzie zależało od dalszego postępu choroby, który jak zapewne zdaje sobie Pani sprawę nie jest jednolity w każdym przypadku. Z pewnością objawowa padaczka wyklucza możliwość wykonywania zawodu, w którym napad mógłby zagrozić bezpieczeństwu chorego lub osób z jego otoczenia, a więc zawodu kierowcy, pilota, operatora dźwigów itd. Nie ma natomiast przeciwwskazań do wykonywanie wszelkiego rodzaju prac biurowych, zostania informatykiem, nauczycielem, prawnikiem, księgowym... Jednak tak jak napisałam na wstępie jest to uzależnione od poziomu rozwoju choroby w przyszłości oraz trudu włożonego przez Panią w walkę z jej uciążliwymi objawami oraz oczywiście poziomu zdobytych kwalifikacji. Pozdrawiam.