Skręcenie i naderwanie stawu skokowego i założenie gipsu

Dzień dobry.Mam na imię Katarzyna.53lata Chcę zapytać-zdjagnozowano na SOR skręcenie i naderwanie stawu skokowego,prawego.kończyne unier.w przedł.gisowym.po 7dniach mam mieć wizyte u ortopedy.Rejestratorka powiedziała,że minimum 3tyg.w gipsie i wizyta w podanym terminie nic mi nie da.więc zarejestrowała mnie po 2tyg.czy jest to możliwe,aby była taka rozbie.między lek.SOR,a rejestratorka i czy prawdą jest że czeka mnie minim.3tyg.gipsu?dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi.Zdarz.21.07.2015.

Witam,
Po skręceniu stawu skokowego należy unieruchomić kończynę na okres między 2 a 3 tyg dlatego w tym wypadku Pani rejestratorka miała rację.
Pozdrawiam
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia