Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból i opuchlizna nogi po skręceniu i naderwaniu stawu skokowego

Witam,tydzień temu wychodząc z domu spadłam ze schodów (było ślisko).W szpitalu zdiagnozowali skręcenie i naderwanie stawu skokowego.Poszłam do ortopedy i założył mi gips na tydzień żeby sprawdzić.Już minął tydzień i został ściągnięty gips.Podczas wizyty nie czułam bólu ale jak wróciłam to wrócił oraz zauważyłam tą sama opuchliznę.Robię ćwiczenie co mi lekarz kazał za tydzień idę znowu do kontroli.Problem jest w tym,że nie mogę tak za bardzo stawać na a nogę i nadal boli.Co mam zrobić.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam, Unieruchomienie po skręceniu stawu kolanowego powinno trwać przynajmniej 3 tyg. Dolegliwości bólowe narastają z powodu braku stabilizacji co może prowadzić do znacznie wydłużonego procesu gojenia. Sugeruję powrót do gipsu bądź ewentualnie ortezy. Pozdrawiam dr n.med. Szymon Kujawiak Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Klinika Solumed-Ortopedia

Specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii ruchu.
0

Tydzień od urazu stawu to zdecydowanie mało, żeby mówić o powrocie do zdrowia. Tym bardziej, że był założony gips, po ściagnięciu którego człowiek i tak musi "wrócić do siebie" po względem odżywienia, wcześniej unieruchomionych tkanek.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy