Skurcze, ciąża, poronienie?

  Witam, mam 22 lata. Okres miałam od 3.01-8.01(od trzech miesięcy zawsze dostawałam 3 dnia miesiąca, po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych), później dzień przerwy i od 10.01 takie brązowe plamienia,16.01 znowu przerwa a od 17.01 tak jakbym znowu okres dostała bo takie silniejsze krwawienie ale dalej pod kolor brązowy lub nawet takie bardzo ciemne bordo. Wczoraj w pracy dostałam takich skurczy z lewej strony jak podczas porodu(urodziłam już dziecko 4 lata temu),momentalnie zrobiło mi się słabo duszno, miałam zawroty głowy, jak mąż przywiózł mnie do domu zbierało mnie na wymioty, strasznie słabo się czułam, zasnęłam. Teraz wstałam skurczy nie mam ale boli mnie brzuch, zastanawiam się czy nie pojechać na pogotowie, czy to mogło być poronienie?.

Witam serdecznie!

Trudno jedynie na podstawie wymienionych objawów wnioskować, czy doszło do poronienia. Najpierw warto się przekonać, czy wcześniej doszło do zapłodnienia. Z tego też powodu radziłabym wykonać test ciążowy. Nawet jeżeli dojdzie do poronienia, jeszcze przez jakiś czas poziom gonadotropiny kosmówkowej, popularnie znanej jako betaHCG, będzie podniesiony, a przy tym wykrywany przez domowy test ciążowy. W zależności od wyniku testu radziłabym udać się do ginekologa lub internisty.
Pozdrawiam.