Skurcze podczas snu u mężczyzny

witam . mój chłopak podczas spania czesto w dziwny sposób i bardzo gwałtownie poruszy ręką lub nogą , tak jak by cos mu sie przyśniło i zerwał sie ze snu , czy to sa jakies skurcze lub inna dolegliwośc.pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, to fizjologiczna reakcja organizmu. Gdy człowiek zasypia przejściowo może dojść do spadku ciśnienia tętniczego. Pojedynczy, gwałtowny ruch ciała powoduje jego podwyższenie.
Nie ma powodów do niepokoju.