Skurcze w 11 tygodniu ciąży

Jestem w 11 tyg. ciazy. Od pewnego czasu niepokoją mnie jakby lekkie skurcze pochwy ? jakby cos sie otwierało i zamykało . Nie umiem tego dobrze opisać . Nic mnie nie boli i zdarza sie to zadko. Mam tez drugie pytanie . W 7tyg wykryto u mnie małego miesniaka . Miałam ostatnio robione usg i lekarka mówi , ze miesniaka nie ma . Moze to był krwiak ? Czy lekarz jest w stanie odróżnić miesniaka od krwiaka na usg ? Z gory dziękuje za odpowiedz

Lek. Katarzyna Szymczak

Lekarz z pewnością odróżniłby mięśniaka od krwiak, jeśli chodzi o Pani doelgliwości prosze przy kolejnej wizycie powiedzideć o nich ginekologowi, jeśli się nasilą lub poawią jakieś inne niepokojące obajwy jak np krawienie radzę udać się na położniczą izbę przyjęć.
Pozdrawiam