Skurcze w łydkach w 24 tygodniu ciąży

Witam, Jestem w 24 tygodniu ciąży. Od pewnego czasu łapią mnie zwłaszcza w nocy skurcze łydek. Jak Brałam przez 2 miesiące kompleks witamin dla kobiet w ciąży - to tego nie miałam. Zaprzestałam, gdyż ponoć nie wolno przesadzać z witaminanami gdy wyniki badań są prawidłowe. Czy powinnam wrócić do zestawu witamin? Jak mogę uzupełniać naturalnie niedobór potasu, aby mnie nie łapały te skurcze?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane niedoborem magnezu, potasu czy żelaza. Warto powrócić do stosowania suplementu diety. Jeśli dolegliwości będą się utrzymywały to konieczna będzie wizyta u lekarza.