Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skutki przedawkowania leku Euthyrox 50

Witam, Czym grozi przedawkowanie lub nie branie leku na niedoczynność tarczycy "euthyrox 50" ? Czy przedawkowanie leku na tarczycę może skutkować jakimiś efektami ubocznymi? Czy może doprowadzić do poważnych powikłań? Co należy zrobić jeżeli przedawkuje się lek na tarczycę? Czy należy od razu zgłosić się do lekarza? Wykonać płukanie żołądka? Mam chorą tarczycę i problemyz  tym związane, nie wiem ale chyba wzięłam jedną dawkę za dużo. Na razie nie odczuwam skutków ubocznych. Czuję się dobrze. Jednak czy to może być chwilowe? Czy powinnam udać się do szpitala? A może poczekać i pominąć po prostu kolejną dawkę? Proszę o informację. Pozdrawiam
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Lek Euthyrox mówiąc kolokwialnie ma za zadanie utrzymać odpowiedni poziom hormonów tarczycy w surowicy krwi. Hormony tarczycy biorą udział w wielu przemianach w organizmie, nie tylko hormonalnych. Nieprawidłowy poziom hormonów tarczycy może wynikać z nieprawidłowej pracy tarczycy lub przysadki mózgowej . Za wysoki poziom hormonów tarczycy (Ft3, Ft4) powoduje objawy nadczynności a zbyt niski objawy niedoczynności. Przedawkowanie leku lub nie przyjmowanie może doprowadzić do dalszych zaburzeń czynności tarczycy i całej gospodarki. Bardzo ważne jest skrupulatne przestrzeganie zaleceń.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0

Poziom dawki Euthyroxu jest dopasowywany do aktualnego poziomu hormonu tarczycy TSH - nie należy samodzielnie manewrować w ustalonej dawce. Można dostarczyć za dużą ilość i wprowadzić organizm w nadczynność lub wprowadzić za mało i wprowadzić organizm w niedoczynność.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety