Spadek cukru we krwi a menopauza

pierwszy raz spadl mi poziom cukru do 29 miezrzylam aparatem po wypiciu b slodkiej szklanki wody wzrastal najpiew do 77 po paru min. do 90 i 110 co moze byc przyczyna mam 52 lata ale miewam czesto obiawy hipoglikemi myslac ze to nerwy i menopauza co robic !!!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani udać się do specjalisty diabetologa, który zdiagnozuje przyczynę powstawania hipoglikemii. Do poradni diabetologicznej w ramach NFZ wymagane jest skierowanie.

Uprzejmie informuję Panią, diagnostyka hipoglikemii nie związanej z cukrzycą nie jest, wbrew wcześniejszej odpowiedzi, w gestii poradni diabetologicznych gdyż porady w tym zakresie nie są refundowane przez NFZ. Tą kwestią zakmują się endkrynolodzy i chyba poradnie metaboliczne ale w tej ostatniej kwestii nie jestem pewien.