Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spłaszczona potylica u 22-letniego mężczyzny

Czy spłaszczona potylica upoważnia mnie 22-letniego mężczyznę do badania typu Tomografia Komputerowa lub Rezonans Magnetyczny. Czy spłaszczenie potylicy może być czynnikiem powodującym lub sprzyjającym powstawaniu nerwicy lub trudności w koncentracji uwagi lub innym zaburzeniom funkcji poznawczych? Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Witam Pana

W XVIII i XIX stworozno naukę nazywaną frenologią. Frenolodzy uważali, że talenty, zdolności oraz cechy charakteru zależą od lokalizacji w ośrodkach korowych mózgu. Natomiast one znajdują odzwierciedlenie w anatomicznym kształcie czaszki. Ówczesne poglądy aktualnie całkowicie się zdezaktualizowały i nie znaleziono żadnych powiązań pomiedzy budową czaszki, a cechami charakteru, objawami lęku czy zaburzeniami koncentracji uwagi. Nie podaje Pan, ale zakładam, że Pana kształt potylicy jest wrodzony, a nie powstał na skutek żadnego urazu głowy. Tak czy inaczej, jesli opisane objawy o charakterze lęku, zaburzeń koncentracji Pana niepokoją, a nigdy nie były diagnozowane, warto zgłosić się na wizytę do psychiatry, który powinien skierować Pana na badanie EEG, a nawet badanie obrazowe mózgu.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety