Spłycenie lordozy lędźwiowej, krąg przejściowy TH13, nierówność blaszek granicznych trzonów kręgów najpewniej jako wyraz zaburzeń kostnych
Witam! Potrzebuję pomocy przy interpretacji wyników badań tomografii kręgosłupa. Spłycenie lordozy lędźwiowej, krąg przejściowy TH13, nierówność blaszek granicznych trzonów kręgów najpewniej jako wyraz zaburzeń kostnych, centralna protruzja tarczy międzykręgowej L4-L5 z zaznaczonym uciskiem struktur wewnątrzkanałowych, tylne uwypuklenie tarczy międzykręgowej L5-S1 z impresją struktur wewnątrzkanałowych. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Podany wynik wskazuje na dość zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Wśród potencjalnych metod leczenia takich zmian znajduje się rehabilitacja oraz leczenie operacyjne. Szczegółowy plan postępowania powinien jednak wskazać specjalista, który zinterpretuje wynik w oparciu o dane kliniczne.