Spłycona lordoza kręgosłupa lędźwiowego

Witam. U mojej mamy stwierdzono spłyconą lordozę kręgosłupa lędźwiowego: centralno-lewostronna przepuklina obniżonego krążka międzykręgowego L5/S1(..). Także: centralna wypuklina obniżonego krążka międzykręgowego L4/L5(...). Wizyty u ortopedy i reumatologa niewiele pomogły. Bardzo proszę o poradę jak uporać się z tym problemem, gdzie najlepiej się udać, ewentualnie jakie leczenie podjąć. Czy te zmiany są wyleczalne? Czy mojej mamie coś grozi? Czy grozi jej niepełnosprawność jeżeli nic się z tym nie zrobi? Boję się, że będzie tylko gorzej. Chciałabym zrobić wszystko, co konieczne, ale nie wiem jak mogę mojej mamie pomóc. Proszę o radę. Z góry dziękuję.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik badania wskazuje na zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe. Sugeruję konsultację ze specjalistą neurologiem lub neurochirurgiem, który zbierze wywiad, zbada Pani/Pana mamę oraz odpowie na pytanie jak powinno wyglądać dalsze leczenie. Najpewniej będzie to jednak rehabilitacja lub leczenie operacyjne.