Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spłycenie lordozy lędźwiowej u 46-latki a kłopoty z mową, pamięcią i ruchem

Witam kobieta lat46 rolniczka. Opis badania Spłycenie lordozy lędżwiowej .Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego l5-s1 ze sklerotyzacją blaszek granicznych przyległych trzonów kręgowych. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na przednich powierzchniach trzonów kręgów w dolnej części kręgosłupa L.Dodm że choruje od 10 lat i w skrócie opisałam jedno z badań .Od jakiegoś czasu zaczeły się u mnie kłopoty z mową i pamięcią oraz z ruchem .Co mam dalej roić czy da się to wyleczyć .
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Opisane zmiany najprawdopodobniej nie mają związku z z zaburzeniami mowy czy pamięcią. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy