Spłycona lordoza u 29-letniego mężczyzny

Witam mam 29 lat.Lekarz zlecił TK kręgosłupa L.wizytę mam za 3 miesiące wiec proszę o wytłumaczenie: Spłycona lordoza L;Wysokość trzonów kręgowych oraz szerokości przestrzeni międzykręgowych zachowane;Na poziomachL4/L5 i L5/S1 tylne centralne wypukliny krążków między kręgowych modelujące worek oponowy z symetrycznym spłyceniem zachyłków bocznych i rezerwy kanałowej;Na pozostałych poziomach nie stwierdzam istotnych dokanałowych przemieszczeń krążków międzykręgowych;Struktury kostne jednorodne
29 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zniesienie fizjologicznej lordozy oznacza zniesienie fizjologicznego wygięcia kręgosłupa szyjnego ku przodowi i stanowi zmianę zwyrodnieniową. Patologią jest także obecność wypuklin krążków międzykręgowych. Są to zmiany, które stanowią element procesu starzenia się i degeneracji krążków międzykręgowych. Warto jednak pamiętać, że wypuklina, w przeciwieństwie do przepukliny to stan, w którym nie doszło do przerwania ciągłości pierścienia włóknistego - takie zmiany rehabilitują się natomiast znacznie łatwiej.
Niestety nie napisał Pan z jakiego powodu zostało wykonane badanie, jakie ma Pan dolegliwości, jakie metody leczenia były dotychczas stosowane, itd. O szczegółach dotyczących interpretacji proszę zatem porozmawiać z lekarzem, który zlecił badanie.