Sposoby na przytycie dla studentki

Witam. Mam 19 lat, 163 wzrostu i ważę 45 kg. Od dziecka byłam bardzo chudą osobą i zawsze miałam problem z przybraniem na wadzę. Wiele razy się starałam, ale nie zawsze mi się to udawało. Jestem studentką i ciężko jest mi jeść o tych samych porach co 3-4 godziny, pomimo bardzo chciałabym przytyć co najmniej 5 kilo. Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam. :)

Witam,
proces przybierania na wadze jest dużo trudniejszy do osiągnięcia dla zainteresowanych niż obniżenie masy ciała dla większości. Czytając pani wypowiedź i widząc, że problemy z przyrostem wagi towarzyszą pani od dzieciństwa zastanawiam się czy kiedykolwiek diagnozowała się pani pod kątem celiakii, alergii pokarmowych, nietolerancji lub innych chorób jelit. Często bowiem bywa tak, że niska masa ciała jest wynikiem tego rodzaju zaburzeń, a co za tym idzie brakiem możliwości wchłaniania składników odżywczych na odpowiednim poziomie.

pozdrawiam
Magdalena Kubik

Aby zdrowo przytyć na wadze należy sprawdzić dotychczasowy sposób żywienia, następnie ustalić zapotrzebowanie energetyczne, odpowiednia podażą białek, tłuszczy i węglowodanów dostosowany do rytmu dnia i aktywności fizycznej. Jeśli dotychczasowe starania przyrostu masy nie były skuteczne, należy rozszerzyć diagnostykę np o hormony tarczycy oraz badanie w kierunku zespołu złego wchłaniania.