Sposoby zapobiegania powstawaniu żylaków

Witam, mam pytanie czy jest możliwość zapobiegania powstawania żylaków? Mam 27 lat i zauważyłam ze na jednej mojej nodze z tyłu za kolanem powstał wypukły żylak:( czy coś mogę zrobić żeby zapobiec dalszemu powstawaniu żylaków?

Marta Mielniczuk

Witam,
Najlepszą metodą w zapobieganiu powstawania żylaków jest tzw kompresoterapia. Na rynku dostępny jest dość szeroki wachlarz podkolanówek i rajstop przeciwżylakowych mających różny stopień ucisku. Dobiera się je indywidualnie do każdego pacjenta. Pozdrawiam