Spowolnienie metabolizmu i jednodniowe obżarstwo

Witam, co zrobić po jednodniowym obżarstwie bez opanowania( duże ilości ciast, ciasteczek, czekolady)? Zauważyłam, że mój metabolizm bardzo spowolnił ostatnio, jak go naprawić? Waga poszła o 1,5 kg w górę? Jak mogę oczyścić organizm i wrócić do poprzedniej wagi? Mam 18 lat, 169 cm wzrostu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Jednorazowe "obżarstwo" nie ma mieć wpływu na wagę, ale proszę tego więcej nie robić. Proszę rozłożyć jedzenie na 4-5 regularnych posiłków, żeby nie dopuścić do spadku poziomu cukru we krwi, regularnie ćwiczyć i te 1,5 kg zredukować.