Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Witam! Słonecznik jest wysokokaloryczny, więc wszystko zależy od ilości w jakiej jest spożywany. Polecam niskokaloryczne przekąski m.in. owoce, warzywa, jogurty naturalne. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Witam serdecznie,

Na diecie redukcyjnej dozwolone są ziarna słonecznika ale w ograniczonych ilościach ponieważ są zbyt kaloryczne. Wszystko jeszcze zależy jaka jest energetycznośc diety i ile ma Pani kilogramów do zrzucenia. Od tego też zależy wybór przekąsek. Ogólnie rzecz biorąc na II śniadanie i podwieczorek można wybierać jogurt, kefir czy maślankę naturalną z owocami i np dosypać otreby czy płatki owsiane, około 2-3 razy w tygodniu mogą to być orzechy, pestki dyni czy właśnie słonecznika, można również sięgać po lekką sałatkę z niewielką ilością kurczaka czy twarogu. Ciężko jest mi określić te przekąski ponieważ nie mam żadnych informacji na Pani temat - waga, wzrost, kaloryczność diety, aktywność fizyczna, styl życia itp. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana dokładniejszą odpowiedzią na pytanie zachęcam do kontaktu drogą mailową:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Słonecznik jest zdrową aczkolwiek kaloryczną przekąską dlatego, że zawiera głównie tłuszcze. W czasie diety redukcyjnej najlepiej stosować go w niewielkich ilościach, np. jako dodatek do sałatek. Między posiłkami najlepiej chrupać surowe warzywa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy