Spożywanie węglowodanów na kolację na diecie redukcyjnej

Witam jestem na diecie 1500 kcal, PPM 1400, CPM 2000 kcal. Mam 28 lat, 170 cm wzrostu waga 58 kg. Jaką porcję węglowodanów powinnam spożywać na diecie redukcyjnej na kolację? Czy może całkowicie rezygnować z węglowodanów wieczorem? Chcę gubić chociaż 4kg dla dobrego samo poczucia

Witam, nie ma potrzeby eliminowania węglowodanów z kolacji. Węglowodany złożone w odpowiedniej ilości nie zaszkodzą (ilość zależy od rozłożenia ich we wszystkich posiłkach).

Witam,
wg mojej oceny nie powinna Pani redukować tkanki tłuszczowej, waga jest odpowiednia. Jeżeli już Pani chce to proponuję wycofać węglowodany z 5 posiłku i spozywać tam tylko białka z warzywami.

Pani aktualna waga jest bardzo prawidłowa. Zgubienie 4 kilogramów postawi Pani blisko granicy niedożywienia, więc proszę się zastanowić, czy warto. Jeżeli nie podobają się Pani proporcje ciała, to może lepiej skupić się na treningach kształtujących sylwetkę i wprowadzić zbilansowana dietę. Podczas odchudzania najlepiej, gdyby kolacja nie zawierała węglowodanów. Jeśli jednak już zawiera, to przy tak określonych parametrach proponowałabym 30-40g węglowodanów złożonych na kolację (np. 1/2 torebki ryżu brązowego lub kromka chleba żytniego razowego ok. 50g). Proszę jednak pamiętać, że dietetyk bilansując dietę bierze pod uwagę dużo więcej parametrów niż pojawiło się w Pani pytaniu.